środa, 18 lipca 2012

Perła Summer

Kolejna nowość na rynku piwa w Polsce. Czy Polacy zakochali się w piwie z sokiem? Czy warto spróbować tego specyfiku?
Już jasno widać w którym kierunku będzie zmierzał nasz rynek piwa. Przyszłością są piwa z dużą domieszką soku owocowego. Były już piwa z lemoniadą takie jak Warka Radler, Lech Shandy, czy piwo z jabłkowym sokiem jak Somersby apple beer. 
Perła Summer to trochę coś innego, bo połączenie 80proc. piwa z 20proc. soku jabłkowego i mięty. Ciekawą innowacją jest użycie Stewii czyli naturalnego słodzika.
  Perła Summer kosztuje niewiele ponad 3zł, ja akurat kupiłem za 3,1zł.
Co do smaku to nie jest zły, ale smak piwa jest słabo wyczuwalny, ale to chyba domena każdego piwa spod znaku Perła, takie bardzo lekkie lagery. Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że Perła summer smakuje jak tymbark jabłko-mięta.
Perła Summer to piwo o zawartości 5proc. alkoholu.

Piwo nie najgorsze, ale nie w moim guście, tym niemniej należą się brawa za  odwagę. Użycie stewii również  uważam za dobre posunięcie. zawsze to lepsze niż sztuczne słodziki. Plus należy się też za brak oczojebnej etykiety. Stylizacja puszki/butelki sugeruje, że mamy do czynienia z produktem eko lub co najmniej z tradycyjnym.
 Będę kibicował każdemu piwu produkowanemu z soku jabłkowego. Czas rozsławić polskie jabłka, które są najlepsze na świecie!!

Moja ocena: 4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę nie umieszczać linków do innych blogów w komentarzach, bo takie wiadomości będą kasowane.