środa, 16 maja 2012

Somersby apple beer drink

Tegorocznego lata modne będą piwa ze sporym dodatkiem soku. Oprócz kompani piwowarskiej(lech shandy), swoją ofertę o tego typu produkt rozszerza Carlsberg okocim. Gdzie i czy warto kupić? dowiecie się w dalszej części recenzji.

Piwo somersby jak sama nazwa wskazuje jest piwem z sokiem jabłkowym.
 Producent twierdzi, że piwo zawiera aż 55proc. napoju jabłkowego. Moim zdaniem jest to absurd z prostej przyczyny. Jeśli dokonamy prostych obliczeń stężeń procentowych:
 piwo zawiera 4,5proc alkoholu, czyli 22,5grama alkoholu na puszkę.
Piwo w tym miksie to 45proc roztworu, czyli 225gram. jeśli założymy, że alkohol pochodzi tylko z piwa(no bo jak spirol w soku, toż to profanacja) to łatwo udowodnić, że te piwo musiałoby mieć aż 10proc.(22,5gram w 225gramach) takie piwo byłoby zwyczajnie ciężkie a ze smaku jasno wynika, że jest to lekki Lager, więc uważam, że Samersby jest zwykłym piwem z zagęszczonym sokiem jabłkowym. Podawanie więc, że w produkcie jest 55proc. napoju jabłkowego jest manipulacją, wprowadzaniem konsumenta w błąd.
Co do smaku, to piwo jest bardzo lekkie, goryczka niewyczuwalna. Piwo jest bardzo klarowne i jasne, bardziej to napój piwny. Alkohol słabo wyczuwalny, szybko się pije, z tego powodu łatwo przesadzić z ilością;)
 Sumesby właśnie jest w promocji w Żabce za 4,19zł. występuje w wariancie: puszka 500ml i butelka 400ml. Nie polecam kupowanie butelki, ponieważ piwo to mimo wszystko dość chamski trunek, ale bardzo delikatny i pod wpływem słońca traci swoje wartości smakowe. Żeby tego uniknąć producenci piwo leją do ciemnych butelek, sumersby natomiast podany jest w przezroczystej butelce. Dodatkowo wariant butelkowy jest aż o 100ml mniejszy.

 Moja ocena: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę nie umieszczać linków do innych blogów w komentarzach, bo takie wiadomości będą kasowane.