wtorek, 31 lipca 2012

Woda Tiger, czyli T-Water

W upały musimy spożywać więcej płynów a picie tylko energy drinków może się skończyć, albo odwodnieniem(z racji stosunkowo niewielkiej ilości) albo problemami z układem krążenia. Trzeba więc pić coś innego.
T-Water to pozornie rozwiązanie łączące możliwość ugaszenia pragnienia i smak napoju energetyzującego. Piszę pozornie ponieważ smak delikatnie mówiąc nie powala a przynajmniej klasyczna wersja, bo myślę, że z cytrynową odmianą może być lepiej.

Ale czy warto wieszać psy na T-Water? Moim zdaniem nie, ponieważ T-water to połączenie puszki Tigera i 450ml wody. T-Water w 700ml zawiera właśnie tyle składników co 250ml tigera a kosztuje tyle samo, czyli wodę mamy gratis.


niedziela, 29 lipca 2012

Tyskie Klasyczne i Książęce Czerwony Lager

Kompania Piwowarska właśnie wypuściła nową linie piwa odwołującą się do tradycji warzelniczych browarów książęcych cz udanie?

Tyskie klasyczne to po prostu tyskie, ale produkowane według dobrej zasady: tylko ze słodu. To dobra zasada, ale niestety nie ujęta w polskim prawie(niemieckie prawo stanowi, że piwo to produkt wyłącznie z surowców słodowanych) . Taka luka pozwala na produkowanie piwa nie tak jak Pan Bóg przykazał czyli ze słodu jęczmiennego, ale częściowo np. z kukurydzy co pozytywnie wpływa na koszty piwa a negatywnie na jego jakość.
Tyskie klasyczne mimo to kosztuje tyle co jego mniej klasyczna wersja a często nawet mniej.
Tyskie klasyczne można kupić np, w Żabce

Nasza ocena: 5-
Z linii piwa Książęce kupiliśmy tylko czerwonego lagera. Cena to: 3.3zł za butelkę
Butelka prezentuje się na prawdę świetnie, po przelaniu do kufla jednak mamy pewne wątpliwości. Lager jest bardzo klarowny-czyli raczej z tradycyjnego smaku nici.
Piana jest puszysta ale szybko opada, kolor bursztynowy.
Smak: mało wyrazisty, mało goryczkowy choć gorzki za sprawą użytego słodu i niskiego stężenia cukru. Piwo rzekłbym wytrawne.
Producent twierdzi, że nadaje się do posiłków takich jak drób, mięsa grillowane czy wędliny.

Raczej czerwonego lagera już nie kupimy, ale plus za odwagę.

Nasza ocena: 3+

sobota, 28 lipca 2012

Zlatopramen Radler

Moda na Radlery przyszła do Polski dopiero teraz za sprawą Lecha Shandy i Warki Radler. Czy nasze radlery muszą się poprawić, czy już dorównują odpowiednikom zagranicznym?
Zlatopramen Radler to produkt czeski, dostępny także w Polsce, ale po odpowiednio wyższych cenach. Pamiętajmy, że Czesi mają niższą stawkę akcyzową na piwo i do tego podstawowa stawka VAT u nich to 20proc. u nasz 23proc.
Produkt dostępny w "Piwa świata", Feniksie i pewnie w Hipermarketach. My nabyliśmy w Feniksie za 4,4zł za sztukę.
Kupiliśmy zarówno Radlera cytrynowego jak i pomarańczowego.
Jak łatwo się domyślić pomarańczowy radler jest nieco słodszy, ale różnica jest niewielka. Zlatopramen radler to piwo bardziej klarowne niż Warka Radler, ale na pewno nie tak klarowne jak Lech Shandy. Smakowo pobija obydwa produkty.

Zlatopramen Radler to tylko 2proc. alkoholu, więc upicie się tym jest praktycznie niemożliwe(pomijam tu przypadki skrajne).
Resumując za 4,4zł się nie opłaca, ale w przypadku pobytu u naszych południowych sąsiadów koniecznie trzeba spróbować.

Nasza ocena: 4

Replay energy drink

Replay energy drink to kolejny energetyk, który wpadł nam w ręce. Przypomina trochę Redbulla, nieprawdaż?
Replay jak widać ma dość toporną stylizację, ale jak widać chociażby na przykładzie redbulla nie przeszkadza to w osiągnięciu sukcesu. Dobra ale tak poważnie.

Replay kupiliśmy w sklepie podobnym do abc, nazwy niestety nie pomnimy. cena to 1,8zł, czyli standard.

replay energy drink tworzony jest przez eko-vit. Szczerze powiedziawszy to po pierwszym łyku, bez czytania byliśmy pewni, że to eko-vit, czyli klasyczny słodki energetyk(32mg kofy na 100ml, 400mg tauryny).

Gdybyście mieli okazję nabyć Replay to warto kupić do 1,6zł za puszkę, więcej moim zdaniem to marnotrawstwo kasy.

Nasza Ocena: 3+

piątek, 27 lipca 2012

Frugo Orzeź

Marka Frugo jest eksploatowana do granic możliwości przez Foodcare. Czy aby Foodcare nie przeholuje? Czy nowe Frugo jest godne polecenia?
Frugo Ożesz kurwa Orzeź gibało, tfu... tzn. Kiwano kupiliśmy w osiedlowym sklepiku, jakoś za 4,1zł ale wiem, że można dostać w wielu sieciówkach np. w Carrefour w podobnej cenie.
Pojemność Frugo orzeź to 500ml.

W smaku jest mdłe, jakby połączenie soku pomarańczowego, kokosa i odrobiny wanilii. Ponadto w składzie znajdziemy sok z ananasa.

Uważam, że wprowadzanie na siłę produktów oznaczonych znakiem frugo foodcare nie musi wcale wyjść na dobre. Przypomnijmy, że mamy na rynku już soczki owocowe frugo, kisiele, sorbety frugo. Ponoć lada moment na rynku mają pojawić się szampany i gumy do żucia z tym brandem, a później co? może pasty do zębów, dżemy a może i prezerwatywy?
Nasza ocena: 2+

środa, 18 lipca 2012

Perła Summer

Kolejna nowość na rynku piwa w Polsce. Czy Polacy zakochali się w piwie z sokiem? Czy warto spróbować tego specyfiku?
Już jasno widać w którym kierunku będzie zmierzał nasz rynek piwa. Przyszłością są piwa z dużą domieszką soku owocowego. Były już piwa z lemoniadą takie jak Warka Radler, Lech Shandy, czy piwo z jabłkowym sokiem jak Somersby apple beer. 
Perła Summer to trochę coś innego, bo połączenie 80proc. piwa z 20proc. soku jabłkowego i mięty. Ciekawą innowacją jest użycie Stewii czyli naturalnego słodzika.
  Perła Summer kosztuje niewiele ponad 3zł, ja akurat kupiłem za 3,1zł.
Co do smaku to nie jest zły, ale smak piwa jest słabo wyczuwalny, ale to chyba domena każdego piwa spod znaku Perła, takie bardzo lekkie lagery. Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że Perła summer smakuje jak tymbark jabłko-mięta.
Perła Summer to piwo o zawartości 5proc. alkoholu.

Piwo nie najgorsze, ale nie w moim guście, tym niemniej należą się brawa za  odwagę. Użycie stewii również  uważam za dobre posunięcie. zawsze to lepsze niż sztuczne słodziki. Plus należy się też za brak oczojebnej etykiety. Stylizacja puszki/butelki sugeruje, że mamy do czynienia z produktem eko lub co najmniej z tradycyjnym.
 Będę kibicował każdemu piwu produkowanemu z soku jabłkowego. Czas rozsławić polskie jabłka, które są najlepsze na świecie!!

Moja ocena: 4