niedziela, 6 listopada 2011

Hellena oranżada yoo i energy drink "napój energetyzujący".


Firma Jutrzenka Colian, która to przejęła jakiś czas temu prawa do znaku towarowego "Hellena", planuje ekspansję w segmencie oranżad. W tym celu wpuściła na rynek "oranżadę yoo" w puszce. Produkt kierowany jest do dzieci w wieku szkolnym.

Oranżada yoo jest nawet lepsza w smaku niż tradycyjny odpowiednik. Ma intensywniejszy smak. Produkt zawiera 3,8proc. soku jabłkowego i 1,2proc. soku z czarnej porzeczki. Ponadto wzbogacona jest w witaminy.
Zawartość w 100ml.
Wit B6 0,21mg
witb12 0,375µg
kwas pantotenowy 0,9mg
biotyna7,5µg
Co stanowi 15proc. dziennego zapotrzebowania.

Na plus oprócz smaku można zaliczyć jeszcze brak konserwantów i barwników. Na minus chyba tylko stosunkowo duża ilość cukru (9,1g na 100ml).
Cena: jakoś poniżej 2zł.

Nasza ocena: 4,5

Będąc ostatnio w Eclerc trafił nam się oto taki rarytas. Było już wino marki "wino". Sok marki "sok" itd. Teraz przyszedł czas na napój energetyzujący marki "napój energetyzujący".

Ten energy drink nie rzuca się zbytnio w oczy. Szata graficzna jest, że tak delikatnie to ujmę niezbyt finezyjna. Cena też jakoś szczególnie nie zachęca do zakupu. Cena to 2,99zł za 1l.
Producentem energy drinka jest Bewa Kleszczów. Jest to ta sama firma od nieśmiertelnego V-max'a i energy drinka marki "energy drink" z Carrefour.
Napój ten nie jest zły, ale znamy wiele lepszych i tańszych. Na plus można zaliczyć tylko obecność inozytolu w składzie i stosunkowo wysokiemu stężeniu Wit b12.

Nasza ocena 3-

2 komentarze:

  1. Czy NAPÓJ ENERGETYZUJĄCY można kupić też w puszce?
    Łukasz

    OdpowiedzUsuń
  2. na półce nie widziałem, szukam w necie też raczej nie ma, ale jakbym gdzieś widział to dam znać.

    OdpowiedzUsuń

Proszę nie umieszczać linków do innych blogów w komentarzach, bo takie wiadomości będą kasowane.